Nuo šių metų Lietuvoje pradedama įgyvendinti L‘Oreal-UNESCO stipendijų programa „Mokslo moterims“.

Jau 18 metų UNESCO ir L´ORÉAL fondas pagal programą „Mokslo moterims“ apdovanoja pasižymėjusias mokslininkes ir paremia naujas bei talentingas tyrėjas iš viso pasaulio, kad įkvėptų naują mokslininkių kartą. Nuo programos pradžios paramą gavo mažiausiai 2500 mokslininkių iš daugiau nei 112 šalių. Šis skaičius nuolat auga nacionalinių ir regioninių stipendijų dėka. Nuo nacionalinės programos pradžios 2005 m. Latvijoje jau apdovanotos 36 jaunos mokslininkės. Šiais metais nutarta nacionalinę programą išplėsti ir pirmą kartą pakviesti pretenduoti į regioninį „Mokslo moterims“ konkursą ir Lietuvos bei Estijos mokslininkes.

2017 metais Lietuvoje ir Estijoje bus surengtas konkursas, kurio metu kiekvienoje iš šių šalių viena mokslų daktarė iki 40 metų amžiaus bus apdovanota stipendija norimiems gyvybės mokslų arba medžiagotyros – medicinos, farmakologijos, biologijos, ekologijos, veterinarinės medicinos, žemės ūkio mokslų, miškininkystės, fizikos, chemijos ir naujų medžiagų kūrimo – sričių tyrimams savo šalyje atlikti. Mokslininkes abiejose valstybėse vertins garbingos nacionalinės komisijos. Paraiškas L'OREAL Baltic „Mokslo moterims“ stipendijų programai galima teikti nuo sausio 23 iki kovo 7 dienos tarptautiniame „Mokslo moterims“ (FWIS) portale www.fwis.fr.

L΄ORÉAL–UNESCO programa Mokslo moterims buvo įsteigta 1998 metais, kuomet tarptautinė kosmetikos milžinė L΄ORÉAL, kurios tyrimo centruose kosmetikos gaminius kuria ir mokslines studijas 30 mokslo sričių atlieka virš 4000 darbuotojų, iš kurių 70% yra moterys, ir Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacija UNESCO suvienijo jėgas mokslininkėms paremti, kad skatintų moterų pasiekimus moksle ir sumažintų lyčių nelygybę šioje gamybos srityje.

Sausio 17 dieną 10 val. Lietuvos mokslų akademijoje Lietuvos mokslų akademijos, Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos ir L’Oreal Baltic atstovai pasirašys pirmąjį bendradarbiavimo protokolą dėl šios programos įgyvendinimo Lietuvoje. Maloniai kviečiame informuoti sekretoriatą, jei norėtume sudalyvauti šioje ceremonijoje.