Atsisveikinti su prezidentu A.M.Brazausku plūsta žmonėsNuo antradienio minios žmonių iš visos Lietuvos plūsta atsisveikinti su savaitgalį mirusiu prezidentu Algirdu Mykolu Brazausku. Nemaža dalis Kauno politikų į Vilnių vyks trečiadienį. Pasiekti prezidentūrą, kur pašarvotas buvęs šalies vadovas, jie ketina ir nuosavu transportu, ir užsakytais autobusais. Visuomenės atstovų nemokamai vežti į Vilnių, atsisveikinti su amžinybėn išėjusiu prezidentu, neketinama.

Pasak Kauno miesto mero atstovo spaudai Dainoro Luko, Kauno meras Andrius Kupčinskas į sostinę trečiadienį vyks kartu su kitų šalies savivaldybių vadovais. Tokį pasiūlymą miestų ir rajonų merams išplatino Lietuvos savivaldybių asociacija. Į prezidento laidotuves, kurios numatytos liepos 1-ąją, A.Kupčinskas neplanuoja vykti.

Trečiadienį ryte į Vilnių iš Kauno atsisveikinti su ilgamečiu partijos lyderiu išvyks ir maždaug 100 Lietuvos socialdemokratų partijos narių. Pasak Kauno socialdemokratų lyderės Orintos Leiputės, buvę ir esami partijos nariai Vilnių pasieks užsakytais dviem autobusais. Netilpę į juos turės keliauti savo transportu.

„Esame rezervavę vietą eilėje 11.35 val. Tuomet visi kartu eisime atsisveikinti su velioniu“, – teigė O.Leiputė.

Į laidotuves vežti bendrapartiečių autobusais neplanuojama. „Aš pati vyksiu ir į laidotuves, nors Vilniuje, prezidentūroje, kur pašarvotas a.a.A.M.Brazauskas, buvau ir šiandien. Kiti partijos nariai taip pat savarankiškai sprendžia, ar dalyvauti, ar ne laidotuvėse. Bendros kelionės nei partijos nariams, nei visuomenės atstovams neplanuojame“, – sakė O.Leiputė.

Raimonda Mikalčiūtė /  Laikraštis „15 minučių“, Andriaus Ufarto/BFL nuotr.  / Atsisveikinti su prezidentu A.M.Brazausku plūsta žmonės