Kauno socialdemokratai žada interpeliaciją merui A.KupčinskuiParamą Kauno Sėkmės koalicijai nutraukę socialdemokratai ketina pareikšti nepasitikėjimą šiuo metu JAV viešinčiam Kauno merui Andriui Kupčinskui.

"Svarstėme įvairius variantus, kaip konstruktyviai dirbti miesto labui. Interpeliacija merui būtų viena iš išeičių", - pareiškė miesto tarybos narys socialdemokratas Gintautas Labanauskas, rašo "Kauno diena".

Tai, kad socialdemokratai svarsto galimybę rengti interpeliaciją konservatoriui A.Kupčinskui, patvirtino ir Kauno socialdemokratų lyderė Orinta Leiputė.

"Skyriaus valdyboje kol kas aštriai diskutuojama apie tai. Dar nesame galutinai apsisprendę", - sakė O.Leiputė.

Pasak interpeliacijos idėją palaikančio G.Labanausko, buvę Sėkmės koalicijos rėmėjai nesiekia iš principo nuversti valdžios: "Matome, kad šiandien nėra tarybos vadovo, kuris galėtų suvienyti bendram darbui".

Socialdemokratai yra parengę interpeliacijos teksto pagrindą, kurį planuoja derinti su opozicijos ir galbūt su valdančiųjų atstovais. Interpeliacijoje A.Kupčinskui reiškiami priekaištai dėl esą nepagrįsto įmonių "Autrolis" ir "Kauno autobusai" sujungimo, troleibusų linijos tiesimo į Šilainius blokavimo, dviejų miesto ligoninių "žlugdymo", nepagrįsto šiukšlių išvežimo mokesčio pagal būsto plotą, nesugebėjimo konstruktyviai vesti tarybos posėdžius.

"Meras turėtų daryti išvadas, nes akivaizdu, kad jis nesugeba vesti posėdžių ir organizuoti darbo. Tai kas bus toliau?" - retoriškai klausė O.Leiputė.

"Žinau, kaip sunku atsilaikyti prieš kitas nuomones nereplikuojant. Bet jei neperžengi per save, nepraleidi tų replikų pro ausis, įvedi destrukciją posėdyje. Prasideda simpatijos, antipatijos, guminė žarna, kompetentingas ar ne, gražus ar negražus, senas, kvailas, pamirštant, koks klausimas svarstomas", - kalbėjo G.Labanauskas.

Politikas mano, kad ir tarp konservatorių yra 6-7 nariai,nepatenkinti tuo, kaip vedami posėdžiai, dabartinio tarybos vadovo veikla, tačiau abejoja, ar partinė konservatorių drausmė leis jiems reikšti nepasitenkinimą.

"Koalicijos partneriai patys turėtų nuspręsti, kas geriau: ar vicemeras Rimantas Mikaitis, ar kuris nors iš konservatorių - Petras Bingelis, Rapolas Gediminas Sakalnikas ar Marijus Panceris", - siūlė G.Labanauskas. Pasikeitus koalicijos lyderiui, socialdemokratai vėl svarstytų galimybę remti valdančiuosius.

"Socialdemokratai iki šiol vykdė destrukcinę veiklą, tai daro ir toliau. Tai nepagrįstas bandymas politikuoti", - konservatorių frakcijos poziciją išsakė Marijus Panceris. Jo teigimu, visi koalicijos partneriai veikia pagal koalicijos sutartį nepaisant socialdemokratų veiksmų.

BNS inf. © A.Didžgalvio nuotr.