Nauja Kauno socialdemokratų vadė - Orinta LeiputėSocialdemokratų partijos Kauno miesto skyriaus pirmininką Steponą Vaičikauską šeštadienį pakeitė naujoji lyderė Orinta Leiputė. Dėl posto su Gintautu Labanausku susigrūmusi O.Leiputė varžovą įveikė penkiolikos balsų persvara.

Šeštadienį vykusios LSDP Kauno miesto skyriaus ataskaitinės-rinkiminės konferencijos svarbiausias įvykis - naujojo skyriaus pirmininko rinkimai. Juose didžiąją dalį partijos bičiulių balsų pelnė perspektyvi politikė Orinta Leiputė, už kurią balsavo 104 partiečiai. Šio posto taip pat siekęs Gintautas Labanauskas sulaukė 89 bendražygių palaikymo. Pirmininką rinko 194 partijos nariai, vieno iš jų balsavimo biuletenis pripažintas negaliojančiu.

Kauno socialdemokratai į skyriaus pirmininko postą buvo iškėlę devynis kandidatus: Romaldą Rabačių, Violetą Baltutienę, Kęstutį Kriščiūną, Algimantą Vilkevičių, Antaną Ivanauską, Valdemarą Šalauską, Steponą Vaičikauską, Gintautą Labanauską ir Orintą Leiputę. Rinkimuose dalyvavo tik pastarieji du politikai.

Naujojo skyriaus pirmininko rinkimai praėjo be audringų ginčų, tačiau kiekvienas į tribūną stojęs socialdemokratas turėjo tvirtą nuomonę apie tai, kuris kandidatas geriau eitų atsakingas pareigas.

Partijos narė Antanina Medviedevienė gyrė G.Labanauską už darbštumą, Valiui Venclovai šis kandidatas atrodė autoritetingesnis Kaune. Viktoras Čeponis, kaip ir daugelis kitų partiečių, pabrėžė, kad šiuo metu partijai reikia ryškaus lyderio, nes jo laukia didžiulė atsakomybė. Balsuoti už O.Leiputę agitavo S.Vaičikauskas, Seimo narė Birutė Vėsaitė, Vasilijus Popovas ir kiti žinomi socialdemokratai.

Konferencijoje dalyvavęs Zenonas Balčytis pageidavo glaudesnio Kauno skyriaus bendradarbiavimo su centrine būstine: „Esu įsitikinęs, kad su Orinta puikiai dirbsime“. Z.Balčytis pridūrė, kad naujoji skyriaus vadovė kartu su bendraminčiais jau turėtų pradėti rengtis 2011-ųjų savivaldos rinkimams.

klaipeda.diena.lt, Rūta Stankevičiūtė, © Evaldo Butkevičiaus nuotr.