Tel.: +37065610911
El.paštas: Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
http://www.orintaleipute.lt/

Lietuvoje jau dveji metai mažėja šilumos, elektros ir dujų kainos. Ko nepavyko ir ko realiai net nebandė daryti konservatoriai su liberaliais, puikiai sekasi to tikslingai siekiantiems socialdemokratams. Ir geriausiai mažinti energetikos kainas socialdemokratams pavyksta Kaune.

Lietuvoje vidutinė centralizuotai tiekiamos šilumos kaina per pastaruosius dvejus metus sumažėjo apie 19 procentų. „Lietuvos dujų“ gamtinių dujų tarifai buitiniams vartotojams pernai vidutiniškai sumažėjo 20 proc. Elektros kaina praėjusiais metais buitiniams vartotojams sumažėjo 3 ct/kWh. Jei socialdemokratų vadovaujama Vyriausybė nebūtų sustabdžiusi visų konservatorių-liberalų valdžios suplanuotų įgyvendinti saulės elektrinių projektų, elektros tarifas vartotojams būtų padidėjęs 5 ct/kWh.  

Komunalinių paslaugų kainos savaime nekrenta. Nuolaidų, akcijų ar išpardavimų mažesnėmis kainomis gyventojams čia nebūna. Tai Algirdo Butkevičiaus Ministrų Kabinetas pildo per rinkimus duotą pažadą mažinti elektros ir dujų kainas. Ir tai jau padaryta, susėdus prie derybų stalo ir Lietuvos naudai susiderėjus su „Gazprom“, taip pat ir priimant sprendimus, leidžiančius taupyti ir riboti elektros ir dujų kainas.

http://lh4.ggpht.com/-54ubsmgmU_w/VRjhNEyzzJI/AAAAAAAAWD8/vaujABCZOsY/s640/DSC_0064.JPGDžiaugiuosi galėdama dalyvauti ir antpečius įteikti Kauno Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų mokyklos auklėtinių tradicinėje priesaikos ceremonijoje. Daugumai jaunųjų kadetų ši priesaika yra pirmoji gyvenime. Šiemet priesaiką priėmė 115 jaunuolių. Vienybės aikštėje prie Vytauto Didžiojo Karo muziejaus kadetai iškilmingai prisiekė savo mokymusi ir elgesiu prisidėti prie mūsų Tėvynės ir tautos klestėjimo. Smagu girdėti, kad jaunieji kadetai prisiekė puoselėti dvasines vertybes – pilietiškumą ir patriotiškumą, pagarbiai elgsis su vyresniaisiais, savo veiksmais, elgesiu ir požiūriu gerbs mokyklą ir gerą kadeto vardą.
Kadetas – vidurinės mokyklos ar gimnazijos mokinys, besirengiantis studijuoti viešojo saugumo palaikymo, krašto apsaugos ar jūreivystės mokslų. Kadetai šalia pagrindinio ir vidurinio išsilavinimo įgyja viešajam saugumui palaikyti ir krašto gynybai reikalingų kompetencijų pradmenų.

Daugiau nuotraukų rasite čia.

Lapkričio 24 d.  Kauno hidroelektrinei suteiktas Kauno Algirdo Brazausko hidroelektrinės vardas. Elektrinė šį vardą gavo įgyvendinant Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimą, kuriuo siekiama įamžinti išskirtinius pirmojo atkurtos valstybės Prezidento Algirdo Brazausko nuopelnus Lietuvai.
Renginyje dalyvavo: Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, Finansų ministras Rimantas Šadžius, Teisingumo ministras Juozas Bernatonis, Lietuvos Respublikos Seimo narės Orinta Leiputė ir Irena Šiaulienė, „Lietuvos energijos“ vadovas Dalius Misiūnas, A. Brazausko artimieji, mokslo draugai, kolegos, bendražygiai.
„Lietuvos energijos gamybos“ valdoma didžiausia atsinaujinančius išteklius naudojanti šalies elektrinė A. Brazausko vardu nuo šiol vadinsis neatsitiktinai. 1956–1958 m. padarytas indėlis į Kauno hidroelektrinės statybą – pats pirmasis jo, inžinieriaus hidrotechniko, darbas, pradėtas dar nebaigus Kauno politechnikos instituto.

Daugiau nuotraukų rasite čia.

Aurelija Lankelienė
Lietuvos Respublikos Seimo narės Orintos Leiputės padėjėja-sekretorė

Seime birželio 25 dieną užregistruotas Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo pataisų projektas, kuriame siūloma kastruotas bešeimininkes kates ženklinti nukerpant jų kairiojo ausies kaušelio trečdalį. Tokiu būdu, kaip sako projekto rengėjai, būtų galima kontroliuoti bešeimininkių kačių populiaciją.
Projekto teikėja, Seimo narė, socialdemokratė Orinta Leiputė GRYNAS.lt sakė, kad greičiausiai šis projektas bus svarstomas jau rudens sesijoje. Projektu siūloma beglobėms katėms, kurioms pagal programą „Pagauk-sterilizuok- paleisk“ atliekama sterilizacija, šią įvykdytą procedūrą pažymėti nukerpamu ausies galiuku.
„Tai būtų daroma tam, kad žmonės jų nenuodytų ir nenaikintų“, - aiškino O. Leiputė.
Seimo narė sako, kad toks pasiūlymas nėra naujovė, jis jau taikomas kitose užsienio šalyse, o Lietuvoje gali sulaukti neigiamų reakcijų nebent tik dėl to, kad bus grįžta prie diskusijos, ar leisti ausis ir uodegas karpyti šunims. Įstatymo pataisa leistų tokį ženklinimą atlikti tiktai katėms, o ne šunims.